افتتاح ۹ پروژه عمرانی شهرداری آستانه اشرفیه در پنجمین روز دهه مبارک فجر 

153_resize

به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، ۹ پروژه عمرانی شهرداری آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید.

به همین منظور مراسم افتتاحیه این پروژه ها با حضور دکتر قربانی نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، حاج حسین داداشی مشاور استاندار، اعضای محترم شورای اسلامی شهر و جمعی از مسئولان شهرستان آستانه اشرفیه در محل افتتاح پروژه لوله گذاری، جمع آوری و هدایت آبهای سطحی خیابان فردوسی برگزار شد.

شهردار آستانه اشرفیه در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از همکاری و حمایت های دکتر قربانی نماینده مردم شهرستان آستانه اشرفیه و فرماندار محترم شهرستان، اعضای محترم شورای اسلامی شهر و تلاش های مجدانه مدیران و همکاران زحمتکش شهرداری به معرفی ۹ پروژه عمرانی افتتاحی به مناسبت دهه مبارک فجر و اهم کارهای انجام شده توسط شهرداری آستانه اشرفیه در ده ماهه ی گذشته سال ۱۳۹۳ پرداخت.

مهندس علی شفیعی با بیان اینکه در اجرای این ۹ پروژه عمرانی شهرداری آستانه اشرفیه، مبلغ ۴۶میلیارد و ۳۷۵میلیون ریال هزینه گردیده است لظهار داشت، که مبلغ ۲۲ میلیارد و ۶۲۵ میلیون ریال از آن اعتبار داخلی و ۲۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال آن اعتبار استانی بوده است.

وی افزود: از مهم ترین اقدامات انجام شده توسط شهرداری در جهت توسعه و آبادانی شهر آستانه اشرفیه می توان به اجرای پروژه پل شهید بهمنیار بر روی کانال حشمت رود، شروع تکمیل نمای ساختمان شهرداری پس از گذشت چند سال، اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا توسط دو شرکت پیمانکار در دو ضلع غربی و شرقی شهر، تهیه طرح جامع و یکپارچه پسماند شهر آستانه اشرفیه به منظور تصویب در سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، تشکیل هیئت عالی سرمایه گذاری در شهرداری آستانه اشرفیه به منظور جذب سرمایه گذار به عنوان سومین شهر استان گیلان و از فواید آن، تصویب طرح امکان سنجی توسعه محور حرم مطهر اشاره نمود.

مهندس علی شفیعی در ادامه نیز به اتمام پروژه های میدان امام خمینی(ره)، میدان آقا سید حسن (ع)، میدان شهدای جسیدان، میدان فردوسی، میدان معلم واقع در بلوار مطهری و باز سازی میدانام الشهدا و همچنین خرید ماشین آلات جدید از جمله یک دستگاه خاور حمل زباله، دو دستگاه نیسان کمپرسی، یک دستگاه پیکان وانت، دو دستگاه تیغه برف روب و دو دستگاه برف خور و تعمیرات ماشین آلاتی که سال ها به علت خرابی بلااستفاده باقی مانده بود، اشاره کرد.

شهردار آستانه اشرفیه همچنین از بهره برداری سامانه هوشمند محاسبه عوارض شهرداری به منظور شفاف سازی نحوه محاسبه عوارض و راه اندازی فاز آزمایشی سامانه محاسبه  عوارض شهرداری تحت وب به عنوان اولین شهرداری خبرداد.

وی همچنین افزود: تمامی این کارها در حالی انجام گرفته که در سال جاری شهرداری با کاهش حدود ۵۰ درصدی صدور پروانه نسبت به سال گذشته مواجه بوده است.

وی در پایان با افتخار به حضور در شهر مقدس آستانه اشرفیه و خدمتگزاری در جوار حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف، اظهار داشت:تمامی تلاش خود را در جهت توسعه و آبادانی شهر و جلب رضایت و خوشنودی شهروندان فهیم و فرهنگ دوست شهر آستانه اشرفیه به کار خواهم بست.060_resize080_resize091_resize092_resize102_resize123_resize148_resize153_resize

اف

پاسخ دهید