گزارش تصویری از مراسم افتتاحیه بوستان مادر 

047_resize

بگزارش روابط عمومی شهرداری: “بوستان مادر” پس از پایان عملیات بهسازی و نوسازی با اعتبار هزینه شده بالغ بر ۳/۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال با حضور مهمانان، مسئولین ادارات، اعضای شورای اسلامی شهر، پرسنل شهرداری و شهروندان محترم آستانه اشرفیه توسط ام الشهدا، حاجیه خانم میرهاشمی آستانه مادر شهیدان والامقام رحیم و کریم آذرزرتشت افتتاح شد.

140_resize

در این مراسم مهندس علی شفیعی شهرداری آستانه اشرفیه ضمن تبریک به مناسبت ایام باسعادت آغاز امامت و ولایت حضرت مهدی (عج) افزودند: خدا راشاکرم که توفیق خدمتگزاری به مردم دیندار آستانه اشرفیه پایتخت مذهبی گیلان، آنهم در جوار بارگاه حضرت سلطان سیدجلال الدین اشرف(ع) نصیب اینجانب گردیده است و بوستان مادر هدیه ناقابلی است از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر به تمامی شهروندان بویژه مادران گرامی، امیدوارم مورد رضایت عموم شهروندان قرار گیرد.

ایشان در ادامه افزوند: پارک کودک قدیم یا همان “بوستان مادر جدید” در دهه ۶۰ ه.ش توسط شهرداری راه اندازی و تا دهه ۷۰ مورد استفاده شهروندان محترم بوده است که بعد از آن بصورت متروکه بوده و بلا استفاده رها گردیده بود، در شش ماهه دوم سال ۱۳۹۲ یعنی پس از آغاز چهارمین دوره شورای اسلامی شهر ، یکی از مصوبات ارزشمند شورای اسلامی بهسازی و نوسازی پارک کودک بوده که  باتوجه به اهمیت مکانی آن برای رفاه شهروندان محترم نگاه ویژه ای به این مکان صورت گرفته اسـت و پس از بهـسازی و نوسازی به همـفکری اعضای محـترم شورای اسلامی شهر به نام  بوستان مادر تغییر نام داده شده است

ایشان در ادامه افزودند: این بوستان با مساحت حدود ۳۵۰۰ متر مربع و با هزینه و راه اندازی ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اشاره کرد و افزود:  از ویژگی های این پروژه را اجرای کار به صورت امانی  عنوان کرد.

که هزینه فواره طبق برآورد پیمانکار ۵۵۰ میلیون ریال می شد که با روش امانی این پروژه با ۱۲۵ میلیون ریال به اتمام رسید. موزاییک و سنگ فرش با ۲۶۰ میلیون ریال و کابل کشی با ۲۵۰ میلیون ریال اجرا شد.

مهندس شفیعی افزودند:  علت تاخیر این پروژ کمبود نقدینگی شهرداری و انجام کارهای زیربنای یوده است که با تلاش تمامی همکاران توانستیه ایم این پروژه را باتوجه به موقعیت مکانی در چند بخش: تفریحی، ورزشی و رفاهی جهت استفاده عموم شهروندان به پایان برسانیم.

060_resize

085_resize

123_resize144_resize

118_resize

 

114_resize

161_resize

لازم به ذکر است در این مراسم، نمایش آبذرک “برگزیده جشنواره بین المللی همدان” توسط گروه نمایشی تی تی پس افتتاحیه بوستان اجرا گردید.

210_resize

216_resize187_resize229_resize

206_resize

252_resize

198_resize

263_resize

181_resize

278_resize

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید